KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15543198

nr 1554 3198

Karl Dahlqvist

(1900-1971), Sverige

Hysingsvik. Signerad. Akvarell, bildmått: ca 46x69 cm, yttermått inklusive ram: 52x75 cm

Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 7 augusti 2023
kl 19:02:46

4/8 14:50:56 1      Vinnande bud

Karl Dahlqvist

Läs mer om Karl Dahlqvist